DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞI

Dünya üzerinde tüm taşımacılıkta % 80 paya sahip olan deniz yolu taşımacılığı ülkemizde ihracatta kullanılan tüm taşımacılık yöntemleri içerisinde % 90 paya sahiptir. Dünya üzerindeki en geniş olanaklara ve çok güvenlikli bir yapıya sahip olması nedeni ile lojistik sektörünün vazgeçilmez tercihi olan deniz yolu taşımacılığı konusunda en verimli çözümleri sunuyoruz.

Geniş network’ümüz ve bu ağ içindeki tedarikçilerimiz ile kuvvetli ilişkilerimiz sayesinde çözüm ortaklarımızın ihtiyaçlarını tam ihtiyaçları doğrultusunda karşılayabiliyoruz.

sea transportation

Deniz yolu taşımacılığı nedir sorusunun yanıtı olarak barchlardan, konteyner gemilerinden, breakbulk taşımacılık nedir? sorusunun yanıtından başlayarak uzun uzun bahsedilebilir. Ancak Uluslararası deniz taşımacılığını en yalın tabir ile dünya üzerinde en geniş olanağa sahip lojistik türü olarak adlandırmak doğru olacaktır.

Özellikle Dünyanın istenilen yerine projeyi tehlikeye atmadan, hiç araç, kap, model değiştirmeden final noktasına veya çok yakınına ulaşılabilmesi denizyolu taşımacılığı özelliklerinin başında gelir. Bugün denize kıyısı olmayan Rusya gibi çok geniş kara parçalarına dahi muhakkak açılan kanallar ve nehirler aracılığı ile ulaşılabilmektedir. Tabi bu tip özel taşıma projeleri de coğrafyasına uygun gemiler ile gerçekleştirilmektedir.

Deniz Yolu Taşımacılık Türleri

Deniz yolu taşımacılık türlerini taşınan mallara veya taşımayı sağlayan gemilerin vasıflarına göre sınıflandırabiliriz. Bu türler ve ürünün tipi denizyolu taşımacılığı fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerdir. Ancak bu faktörler yanı sıra projeyi etkileyen birçok kalem olması nedeni ile proje fiyatlandırması için ürün ve lokasyon bilgileri ile muhakkak uzman kadromuzdan destek almanızı öneririz. Emin olabilirsiniz ki engin tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde belki de aklınıza dahi gelememiş çok daha verimli bir yol önerebiliriz. Tıpkı az önce bahsettiğimiz gibi Rusya’nın iç kesimlerine deniz yolu ile ulaşmak gibi.

Deniz Yolu Taşımacılığı Yapan Firmalar

Deniz Taşımacılığı yapan lojistik firmalarının ve konteyner taşımacılığı yapan firmaların arasında özellikle breakbulk yük tipinde ve denizyolu konteyner taşımacılığında öne çıkan bir firmayız. İhtiyaç doğrultusunda maliyet verimliliği açısından yük tipine göre parsiyel deniz taşımacılığında da en optimum çözümleri sunabiliyoruz.

NETAŞ GLOBAL olarak uluslararası acente ağımız ile müşterilerimize kapıdan kapıya hizmet sunuyoruz.

Firmamızın deniz yolu taşımacılığındaki uzmanlığı, yüklerinizin güvenle taşınmasında garantimizdir.